Search
Close this search box.

POVEĆANE PLAĆE U TDR d.o.o. ROVINJ

Sindikat PPDIV Hrvatske pokrenuo je inicijativu za izmjene i dopune kolektivnog ugovora zbog aktualne situacije u našem društvu (povećanja troškova života) te opravdanog zahtjeva naših članova.

Nakon kratkih pregovora, dana 31.5.2022. godine, pregovarački timovi TDR-BAT i Sindikata PPDIV, u duhu partnerskih odnosa dogovorili su izmjene i dopune kolektivnog ugovora. Izmjene i dopune kolektivnog ugovora (povećanje plaća) u ime Sindikata PPDIV Hrvatske, sindikalne podružnice TDR d.o.o. Rovinj potpisao je glavni  sindikalni povjerenik kolega Branko Korotaj, te za poslodavca, direktor operacija TDR d.o.o. Rovinj gospodin Tamas Nyaka.

U pregovaračkom timu TDR-BAT sudjelovali su: Predstavnici HR odjela  gospođa Veronika Blazev–Dimitrijević, gospođa Jelena Aleksić te gospođa Nina Stepčić, predstavnice proizvodnog menadžmenta, te gospodin Robert Zuban i gospođa Nika Čilić, predstavnici odjela ljudskih potencijala.

U pregovaračkom timu Sindikata PPDIV Hrvatske, sindikalne podružnice TDR-BAT, sudjelovali su: kolege Branko Korotaj, glavni sindikalni povjerenik, Tomislav Šverko, član povjereništva, Toni Kuharić predsjednik radničkog vijeća, Jasmin Kunjko, voditelj ekonomskih poslova Sindikata PPDIV Hrvatske te Ivica Blažević, regionalni povjerenik-dopredsjednik Sindikata PPDIV Hrvatske.

Ove korekcije plaća obuhvaćaju sve ne-managerske gradeove od gradea 30 do gradea 32  OBU-a: vođene su, s jedne strane socijalnom osjetljivošću (kako je navedeno korekcije najnižih plaća) te s druge prema usklađenju radnih mjesta s CR-om unutar pojedinog gradea. U najvećoj mjeri obuhvaćeni su niži ne-managerski gradeovi (30; 31; 32 i jednim dijelom 33) kod kojih imamo najviše povećanja sa najvećim prosjekom.

Od ukupnog broja radnika, 80% je obuhvaćeno promjenama plaća te prosječno povećanje iznosi 9%. Iz same strukture povećanja odnosno udjela obuhvaćenih radnika po pojedinom grade-u, vidljiva je i razina socijalne osjetljivosti.

Moram naglasiti da je ovaj dogovor sindikata i poslodavca potez koji će imati višestruko kvalitetne učinke. S jedne strane, u trenutno složenim gospodarskim uvjetima izravno utječemo na korekcije najnižih osnovnih plaća, dok s druge stvaramo i ujednačenost kriterija u strukturi organizacije za buduća razdoblja. Iako će ovo povećanje značajno utjecati na povećanje troškova (izravno te neizravno kroz povećanje mase plaća zbog povećanih dodataka (smjenski rad, noćni rad, godišnji i mjesečni bonusi i tako dalje), iznad svega BAT je još jednom pokazao razinu odgovornosti i usmjerenost na zaštiti i zadovoljstvu svojih zaposlenika.

Poslodavac će informaciju o povećanjima plaća podijelit sa line managerima koji će nakon toga informirati svoje zaposlenike te istodobno informirati organizaciju putem oglasnih ploča i e-poštom. Pojedinačna pisma radnicima dostaviti će se u najkraćem mogućem roku.

Ove izmjene kolektivnog ugovora predstavljati će kontinuitet i zadržavanje stečenih  prava te povećanja plaća, kao i usklađivanje procesa i internih politika društva s praksama uspješne internacionalne grupacije.

Ovaj kolektivni ugovor pokazatelj je dobrog socijalnog dijaloga, partnerskih odnosa te međusobnog uvažavanja socijalnih partnera. Rezultat toga je povećanje materijalnih prava radnika, kao i usklađivanje procesa i internih politika društva s ciljem osiguranja konkurentnosti na tržištu rada, neophodnih za daljnju ekspanziju poslovanja.

Potpisnici su prigodnim riječima iskazali zadovoljstvo potpisanim izmjenama i dopunama kolektivnog ugovora kao oblikom reguliranja prava, te nadu u još bolje poslovanje društva koje bi na taj način omogućilo višu razinu materijalnih prava radnika.

REGIONALNI URED
SPLIT - REGIJA IV.

Sindikat zaposlenih u poljoprivredi, prehrambenoj i duhanskoj industriji i vodoprivredi Hrvatske

(Primorsko-goranska, Istarska, Ličko-senjska, Zadarska, Šibensko-kninska, Splitsko-dalmatinska i Dubrovačko-neretvanska županija).

karta-regija4-ppdiv

IVICA BLAŽEVIĆ
dopredsjednik –
regionalni povjerenik

Marmontova 1/2
21000 Split
tel. 021/345-295
fax. 021/314-125
mob. 099/271-8041
ivica.blazevic@ppdiv.hr

VIJESTI IZ REGIJA